Walentynkowy sernik kokosowy z czarną porzeczką

Walentynkowy sernik kokosowy z czarną porzeczką

Dzień zakochanych ♥


Niedługo 14 luty a to oznacza Walentynki! ♥ ♥ ♥  Z tej okazji wiele osób poszukuje sposobów aby zaskoczyć swoją drugą połówkę. Znane przysłowie 

,,przez żołądek do serca”

powtarzane od dzieciństwa przez nasze babcie, nikomu nie jest obce. Mając to na uwadze, lądujemy w kuchni z siatką zakupów i milionem pootwieranych przepisów z blogów kulinarnych. Który wybrać? Tradycyjna potrawa kontra kuchnia azjatycka? Tylko teraz – bez laktozy czy bez glutenu? 

A jaki jest Wasz sposób na wymarzone Walentynki? 

sernik walentynkowy positiveat

Przy temacie miłości ♥ nie sposób nie wspomnieć o produktach, które zbliżają ludzi, czyli

a f r o d y z j a k a c h.

Z definicji są to substancje wzmagające pożądanie seksualne. Dzieli się je na trzy rodzaje: pierwsze działają jedynie na wyobraźnie, inne mają działanie potwierdzone naukowo (np. johimbina czy żeń-szeń) i ostatnia grupa – najciekawsza dla mnie, bo związana z dietą – obejmuje pierwiastki selen, cynk, wapń, jod, żelazo, witaminy z grupy A, B, D. 

Afrodyzjaki ♥

  1. Ostrygi – najbogatsze źródło cynku, który jest niezbędny do produkcji testosteronu i nasienia. Zawierają dopaminę zwiększającą pożądanie! 
  2. Gorzka czekolada – zawiera fenyloetyloaminę odpowiedzialną za poprawę humoru i podekscytowanie. 
  3. Banany – enzym bromelainowy podobno zwiększa popęd seksualny u mężczyzn
  4. Szparagi – zwiększają przepływ krwi do wszystkich części ciała, dzięki witaminie E – nazywanej również witaminą płodności
  5. Figi – to stymulant seksualny zwiększający libido o atrakcyjnym kształcie 

A co z szampanem i truskawkami? Truskawki miały swoje miejsce w rankingu dr Hoppe – autorki książki Healthy Sex Drive, Healthy You. Wyżej wymienione produkty, należą do tych, które działają pośrednio i nie mają udowodnionego działania w badaniach naukowych. Z kolei prof. Lew-Starowicz znany polski seksuolog na walentynki poleca aromaterapię. Olejek z wyciągiem z drzewa sandałowego czy różany doprawia życie seksualne zmysłową wonią. 


Sernik kokosowy

A jaki jest mój przepis na walentynkowy sernik?  Kokosowy sernik jest kokosowy nie tylko z nazwy. W składnikach znajdziesz mleczko kokosowe, które zastępuje dodatek tłuszczu i mleka do sera. Sernik najlepiej smakuje na następny dzień po upieczeniu. Jest bardziej zwarty i mniej wilgotny. Jeśli chodzi o spód ciasta mógłby być bezglutenowy zamieniając zwykłe płatki owsiane na specjalistyczne, oznaczone przekreślonym kłosem. W zastępstwie mile widziane będą płatki jaglane czy ryżowe. Przepis na sernik i kokosowy spód jest banalnie prosty, dlatego jeśli jesteś debiutantem nie masz czego się obawiać!

sernik kokosowy walentynkowy

Nawet jeśli te Walentynki spędzasz w towarzystwie swojego kota, nie sięgaj po kolejne pudełko lodów. Tym razem popraw sobie humor, przygotowując kokosowy serniczek.

Gwarantuję miłość od pierwszego kawałka! ♥

Przepis na sernik kokosowy z czarną porzeczką


Składniki

/1 sernik – 12 kawałków/

SPÓD SERNIKA
100 g wiórków kokosowych
7 łyżek płatków owsianych lekko zmielonych
1 jajko
5 łyżek erytrytolu/cukru
50 g masła/oleju kokosowego

MASA SEROWA
1 kg sera białego
4 jajka
400 ml mleczka kokosowego
40 g mąki ziemniaczanej/można zastąpić budyniem bez cukru o tej samej gramaturze
¼ szklanki erytrytolu/cukru

POLEWA
dżem z czarnej porzeczki/malinowy

Przygotuj tortownicę do pieczenia o Ø 26 cm – wyłóż ją papierem do pieczenia.
Wiórki kokosowe wymieszaj w misce z płatkami owsianymi. Dodaj rozpuszczony w małej ilości wody, cukier/erytrytol oraz roztopione masło. Wbij jajko i dokładnie wymieszaj. Masa powinna być kleista. Jeżeli jest zbyt sypka dodaj jeszcze trochę roztopionego masła.

Przełóż na blachę, wyklep i wyrównaj. Wstaw do piekarnika na 15 min, na 180°C.
W tym czasie przygotuj masę serową.

Ubij jajka ze słodzikiem na puszystą pianę. Następnie dodawaj ser porcjami. Powoli wlewaj wymieszane mleczko kokosowe i na koniec wsyp mąkę ziemniaczaną. Miksuj jeszcze przez chwilę. Wylej na podpieczony spód.

Piecz przez 50-60 min, najpierw w temp. 180° C, po 20 min zmniejsz do 160° C.
Sernik jest upieczony gdy po wbiciu wykałaczki wyjmiesz ją bez przyklejonego ciasta.
Dżem przełóż do rondelka i rozpuść na wolnym ogniu. Na wystudzone ciasto ostrożnie przełóż galaretkę. Na noc schowaj do lodówki. 🙂

sernik z galaretką

Sernik kokosowy z czarną porzeczką



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *