Smoothie z malinami i bananem

Smoothie z malinami i bananem

Smoothie z malinami  

Smoothie z malinami, bananem oraz jarmużem to przepis dla początkujących. Nie każdy od razu przekonuje się do koktajli owocowo-warzywnych. To w szczególności tyczy się dzieci. W tym wypadku słodki banan i nektarynka wspaniale kryją smak jarmużu. Maliny wzbogacają nie tylko kolor smoothie, ale także jego wartość odżywczą. Mają dużo błonnika i dzięki swoim małym pestkom poprawiają perystaltykę jelit. 


Pamiętajmy, że owoce i warzywa składają się w 90% z wody. Dlatego koktajle to dodatkowa porcja nawodnienia w ciągu dnia. Spożywane jako drugi posiłek szybko dostarczają energii z naturalnych cukrów roślinnych.

Smoothie to dawka błonnika, która syci na długo. Włókna – celuloza, pektyny, lignina i hemiceluloza spowalniają wchłanianie pożywienia, więc organizm ma więcej czasu na przyswojenie składników odżywczych. Ponadto pomagają likwidować zaparcia i odżywają florę bakteryjną jelit, zapobiegając chorobom jelita grubego

smoothie z malinami

Przepis na smoothie z malinami i jarmużem


Składniki

/2 porcje/

szklanka malin
1 banan
1 nektarynka
5 liści fioletowego jarmużu
200 ml wody niegazowanej

Nektarynkę i banana obierz, dodaj do malin w kielichu miksera. Po zmiksowaniu wrzuć umyte liście jarmużu i dolej wodę. Blenduj do uzyskania odpowiedniej konsystencji. Przelej do szklanek i udekoruj malinami. 

 

⇒Posyp swój koktajl ulubionymi orzechami, ziarnami lub nasionami. ♥

smoothie z bananemDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *