Postanowienia noworoczne – jak je zrealizować?

Postanowienia noworoczne – jak je zrealizować?

Postanowienia noworoczne

Nowy Rok to dla wielu osób najlepszy czas na zmiany. Jesteśmy starsi o rok, więc odzywa się w nas potrzeba ulepszenia siebie i naszego otoczenia.  Postanowienia noworoczne wymagają od nas wiele wytrwałości i samozaparcia aby trwale wprowadzić je w życie. Dlaczego tak szybko się poddajemy? Sądzę, że to kwestia dopasowania chęci do możliwości. Jeżeli całe życie nie lubiłeś ćwiczyć to dlatego teraz miałbyś z chęcią pakować się na trening. Tak naprawdę w postanowieniach lubimy to co będzie efektem końcowym. Chcę schudnąć – przechodzę na dietę lub zaczynam ćwiczyć. Chcę biegle rozmawiać w obcym języku – zapisuje się na kurs językowy. Z realizacją już gorzej. Po kilku tygodniach zniechęceni odpuszczamy, bo efekty nie nadchodzą tak szybko jak zakładaliśmy.


Jak skutecznie realizować postanowienia noworoczne?

 

Po pierwsze zrób listę postanowień noworocznych. Ustal ich maksymalną liczbę. Mierz siły na zamiary! Pamiętaj, że do zbyt długiej listy nie będziesz zaglądać. Zastanów się, który punkt jest dla ciebie najważniejszy i podkreśl go

Zdarza ci się zapominać? Porozwieszaj małe karteczki z postanowieniami noworocznymi na lodówce, na biurku i w innych widocznych miejscach. Ustaw przypomnienie w telefonie o treningu, zajęciach czy spotkaniu. To z pewnością ułatwi ci zadanie!

Mając listę zastanów się jakie kroki podejmiesz aby zrealizować swój plan. Być może będziesz potrzebować dodatkowych środków, nowego sprzętu np. do uprawiania sportu czy gotowania, towarzysza np. przy kursie tańca lub do spacerów. Dopasuj swój wolny czas potrzebny na osiągnięcie celu.

Martwisz się kiedy znajdziesz czas na nowe zajęcia? Spokojnie – nie wszystko na raz! Nie czuj się przytłoczony myślą, że musisz. Skup się na tym czego chcesz i co możesz zyskać. Spełnienie swoich postanowień rozłóż w czasie. W końcu masz na to cały rok!

Szanuj swój wolny czas. Zaniechaj kilkugodzinne siedzenie przed telewizorem. Wieczorem planuj następny dzień. Zastanów się co musisz, a co chcesz robić. Organizacja to klucz do zwycięstwa. Po kilku tygodniach zaskoczy cię, ile więcej czasu masz dla siebie.

Postaraj się małymi krokami brnąć do przodu. Miej na uwadze to, co do tej pory ci się udało. Celebruj małe sukcesy – to one przybliżają cię do mety.

Najważniejsze zostawiłam na koniec. Na każdym kroku szukaj motywacji i patrz przed siebie – nie oglądaj się na innych. Nie szukaj wymówek!

Zapamiętaj, że

 

Kto chce szuka sposobu kto nie chce szuka powodu

postanowienie noworoczneDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *