Jak witamina P wpływa na skórę?

Jak witamina P wpływa na skórę?

Witamina PP to ta mniej znana – mało osób wie, jaki i czy w ogóle ma ona wpływa na naszą urodę. Tymczasem specjaliści przekonują, że witamina PP to prawdziwa królowa pielęgnacji. Substancja ta pojawia się w wielu kosmetykach przeznaczonych do codziennego użytku. Jak działa ona na skórę i w jakich kosmetykach można odnaleźć witaminę PP?

Czym jest witamina PP?

Witamina PP szerzej znana jest jako witamina B3. Jest ona niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Kosmetologia sięga po nią przede wszystkim, dlatego że znajduje się w niej kwas niacynowy oraz nikotynamid. Związki te są produkowane przez organizm, ale w niewielkich ilościach, przez co należy je suplementować. Witaminę można dostarczać wraz z pożywieniem, a także stosować bezpośrednio na skórę w postaci kosmetyków.

witamina PP

Jak działa witamina PP na skórę?

Witamina PP pełni w organizmie wiele ważnych ról. Uczestniczy w wielu procesach metabolicznych, tworzeniu krwinek, procesach przemiany węglowodanów, odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. W przypadku skóry witamina ta działa przeciwzapalnie, złuszcza martwy naskórek, nawilża, rozjaśnia przebarwienia, wspomaga leczenie trądziku, wyrównuje koloryt skóry i chroni ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Jak więc widać niacyna na skórę działa kompleksowo. Można więc spotkać ją w wielu kosmetykach. Wiele marek jak np. Dermika sięga po nią, tworząc kosmetyki dla cery dojrzałej. Na Tagomago  tagomago.pl/collections/strefa-marki-dermika Dermika proponuje więc kremy i sera rewitalizujące z witaminą P dla kobiet 50, 60, a nawet 70+. Pośród innych kosmetyków wyróżniają się one bogatą i nawilżającą formułą, w której dominują cenne olejki i substancje regenerujące skórę i redukujące zmarszczki. Warto też wspomnieć, że kremy z witaminą P od Dermika to te gwarantujące ukojenie skóry i naczynek, pomagające walczyć z zaczerwienieniami, ograniczające reakcje rumieniowe na poziomie neuronalnym.

Kremy do twarzy to nie jedyne kosmetyki, w jakich pojawia się niacyna. Tą spotkać można również w żelach pod prysznic, kremach do ciała, kosmetykach do włosów.

witamina PP na skore

Kto powinien stosować kremy z niacyną?

Kremy z niacyną to dobre rozwiązanie dla każdego typu cery. Kosmetyki najlepiej będą jednak działać na cerę przesuszoną, potrzebującą intensywnego nawilżenia i odżywiania. Preparaty sprawdzą się też w pielęgnacji skóry dojrzałej. Specjaliści polecają witaminę P również na trądzik. Wynika to z tego, że doskonale radzi sobie z łagodzeniem stanów zapalnych, regulowaniem wydzielania łoju, rozjaśnianiem przebarwień oraz minimalizowaniem blizn po wypryskach.